هیات داوران فستیوال سوآرت ۲۰۲۱

کلوپ هنری سوآرت، علاوه بر حمایت از هنرمندان و معرفی آنها در نمایشگاه‌های بین المللی، می‌کوشد با طراحی و اجرای دوره های آموزشی متعدد و متنوع، به رشد و تقویت جامعه مدنی در ایران کمک کند.

هیات داوران بخش هنرهای تجسمی فستیوال ۲۰۲۱


ویلیام آبرست

ویلیام آبرست، William Oberst، هنرمند، نقاش و فیلسوف و استاد دانشگاه است. او فوق لیسانس هنرهای زیبا خود را از دانشگاه استونی بروک نیویورک، Stony Brook University، و دکترای خود را در رشته فلسفه از دانشگاه کلارمونت کالیفرنیا، Claremont Graduate University اخذ کرد. او بیش از یک دهه در دانشگاه استونی بروک، به تدریس نقاشی و طراحی مشغول بود و در سال ۲۰۰۲ استاد نمونه شد.

ویلیام آبرست پس از کنارگذاشتن تدریس در دانشگاه، از نیویورک به ایالت ماساچوست مهاجرت کرد و تمام وقت به نقاشی مشغول شد. آثار او در شماری از موزه ها و گالری های امریکا و اروپا در معرض دید عموم قرار دارد. مجموعه ای از آثار ویلیام آبرست در سال ۲۰۱۴ در گالری هنری تاچ در شهر کمبریج به نمایش درآمد و با استقبال گسترده ای روبرو شد.

برای آشنایی بیشتر با سوابق و آثار ویلیام آبرست می توانید به وب سایت شخصی او به آدرس زیر مراجعه کنید


کامران اشتری

کامران اشتری، هنرمند و محقق، در آکادمی Rietveld در آمستردام و در اتحادیه کوپر «برای پیشرفت علم و هنر» در شهر نیویورک هنر آموخت.

 کارهای وی در نمایش های انفرادی و نمایشگاه های گروهی در هلند، ایران، کالیفرنیا و نیویورک به نمایش درآمده و همچنین در کتاب ها و مجلات مختلف در سراسر جهان منتشر شده است.

علاوه بر این، كامران، نمایشگاه هایی را در نیویورك، كالیفرنیا، ایران و هلند طراحی و سرپرستی كرده است. کامران همچنین طراح و ویراستار کتاب 010 ، امید، رأی ها و گلوله ها، یکی از نویسندگان مشترک وبلاگ مشاهده از ایران  (viewfromiran.blogspot.com) و کتاب ایران: نمای از اینجا است.

عکسهای او از ایران در کتاب Iran Ist Anders در سوئیس منتشر شده است. آخرین کتاب وی «اتصال خاطرات»، مجموعه ای از عکس‌ها، تصاویر و مقالات مستند که نتیجه تحقیقات او در مورد هولوکاست است.

Website/Portfolio:  www.kamranashtary.com


اولگا دیویدسون

خانم اولگا دیویدسون، شاهنامه شناس و ایران شناس آمریکایی و نویسنده ۴ کتاب ارزشمند در حوزه «هنر ایران و ادبیات فارسی» است. اولگا دیویدسون فارغ التحصیل پرینستون آمریکا و استاد دانشگاه بوستون در رشته ادبیات فارسی است.

اولگا دیویدسون، رئیس هیات امنای بنیاد ILEX و صاحب مجموعه ای هنری از دوره قاجاریه در حوزه زنان است.

چهار اثر ارزشمند اولگا دیویدسون به این شرح است:


اسامی هیات داوران در بخش فیلم کوتاه متعاقبا اعلام می شود